"Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym."
"Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka."
"Dziec­ko to Skarb naj­większy, skry­wa w so­bie ta­jem­ni­ce uczuć. "
"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym."
"Spójrz w oczy dziecka - zobaczysz Boga."
Niepubliczne Przedszkole Parafialne im. Św. Michała Archanioła powstało w 2008 roku w wyniku inicjatywy Ks. Proboszcza Adama Samela w porozumieniu ze Zgromadzeniem Sióstr Michalitek. Organem Prowadzącym Przedszkole jest Proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Głogowie Małopolskim, natomiast urząd Dyrektora piastuje obecnie Siostra Michalitka Anna Sokulska.Kliknij tutaj

sw Michal Archaniol

Patron Zgromadzeń założonych przez bł. Ks.Bronisława Markiewicza Jego imię: Mi-cha-El czyli Któż jak Bóg wyznacza kierunek naszego życia. Ma ono wpływ na wszystkie wybory i decyzje całej Rodziny Zakonnej, jak i poszczególnej siostry. Jest naszą główną myślą życiową.
I o tym także każda z nas chce świadczyć, że nie ma wartości większej nad Boga i że trzeba tylko Jego szukać, chwalić, Jemu towarzyszyć z Aniołami. Biblia kilkakrotnie wspomina o św. Michale Archaniele: Dn 10,13 oraz Dn 12,1; Ap 12 i Jud 9.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
A ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.